Masy Krytyczne 2022

Opublikowano: wtorek, 26 kwiecień 2022 17:53

29 4 22

Już w ten piątek tj. 29 kwietnia ulicami Częstochowy przejedzie 181. Częstochowska Masa Krytyczna - ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO. Ponownie zwrócimy uwagę władz i ogółu społeczeństwa na to, że rowerzyści są częścią miasta.

Ważnym elementem tej edycji CMK będzie hasło: ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO, ponieważ kwiecień jest Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, a tradycją Częstochowskich Mas jest to, że i my pragniemy włączyć się do tej akcji organizując przejazd właśnie po to, by zwrócić uwagę na problem, z którym boryka się co raz więcej osób. Mile widziane posiadanie niebieskich akcentów. Dla uczestników przewidziane jest wręczenie niebieskich balonów, które będzie można przywiązać do rowerów.

Planowana trasa wynosi prawie 20 km i będzie składać się z dwóch części. Pierwsza to przejazd przez centrum miasta ulicami: Nowowiejskiego, Focha, Aleją Wolności oraz Alejami NMP. Po tym odcinku, część osób, które nie będą czuły się na siłach do kontynuowania przejazdu pozostają na Placu Biegańskiego. Pozostałych zapraszamy do dalszej jazdy ulicami dzielnic: Tysiąclecia, Parkitki, Grabówki i Lisińca.

Link do trasy👇
https://www.plotaroute.com/route/1856430?units=km
Link do wydarzenia👇
https://fb.me/e/1FGrOsogx