Masy Krytyczne 2023

Opublikowano: poniedziałek, 13 listopad 2023 15:13

24 11 23

🚴‍♀️🚴‍♂️ ZAPRASZAMY NA 200. CZĘSTOCHOWSKĄ MASĘ KRYTYCZNĄ! 🚴‍♂️🚴‍♀️

📅 Data: 24 listopada
🕕 Godzina: 18:00
📍 Miejsce: Plac Biegańskiego

❗ My nie blokujemy ruchu, my JESTEŚMY ruchem! ❗

Częstochowska Masa Krytyczna to nie tylko przejażdżka rowerowa, to manifestacja naszej miłości do dwóch kółek i wspólnej pasji! Już od 2004 roku jedziemy razem, tworząc kolorową falę rowerzystów na ulicach naszego miasta.

🎉 Ta wyjątkowa, dwusetna edycja będzie jeszcze bardziej wyjątkowa! Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek czy doświadczenie rowerowe. Przyjedźcie świętować z nami radość wspólnego pedałowania!

🚴‍♂️🚴‍♀️ 🤝 Serdeczne zaproszenie kierujemy także do tych, którzy przez lata tworzyli z nami tę niezwykłą masę - organizatorów, pasjonatów, tych, którzy wkładają serce w rozwijanie kultury rowerowej w naszym mieście. Dzięki swojemu zaangażowaniu przez lata sprawiali, że Częstochowska Masa Krytyczna to nie tylko zwykłe spotkanie rowerowe, ale prawdziwe święto rowerowej wspólnoty! 🚴‍♂️🚴‍♀️ Wasze doświadczenie i zaangażowanie są dla nas bezcenne! Dołączcie do nas ponownie, podzielcie się swoimi historiami i zainspirujcie nowe pokolenie rowerowych pasjonatów.

🚲Przygotujcie swoje rowery🚲, załóżcie kaski🪖 i dołączcie do naszej radosnej, rowerowej społeczności! Niech to będzie niezapomniane święto dla wszystkich miłośników dwóch kółek.

Wspólnie pokazujemy, że rower to nie tylko środek transportu, ale także forma aktywności, integracji i radości z pedałowania! 🚴‍♂️💨

Do zobaczenia 24 listopada o godzinie 18:00 - bo ruch to my, a my to Masa! 🚴‍♀️🚴‍♂️

🚴‍♂️🚴‍♀️ Trasy, zasady i wiele więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu!
https://fb.me/e/4688Sr69R
Do zobaczenia na dwóch kółkach! 🚴‍♀️🚴‍♂️

Opublikowano: piątek, 20 październik 2023 12:14

27 10 23

Już w najbliższy piątek (🗓️27.10.2023🗓️) na ulicach Częstochowy zrobi się STRASZNIE ROWEROWO👻🎃🚴🚴🚴🚴.
Częstochowska Masa Krytyczna wyruszy w swoją 199 podróż po mieście 🌃by pokazać, że rowerzyści też są częścią ruchu🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚲🚜.

Masa Krytyczna to nieformalny ruch społeczny walczący o prawa i uświadamiająca o obowiązkach rowerzystów. 👍

Podczas naszej manifestacji każdy może spędzić ten czas przyjemnie w gronie znajomych👥. A że zbliża się halloween to zachęcamy wszystkich do przebrania🧛🧙🧟🧞🥷. Pokażmy, że Masa i rower nie musi być nudna😁.

Widzimy się📅 27 października o godzinie🕕 18:00 na Placu Biegańskiego🏫.

O nasze bezpieczeństwo jak zawsze zadbają służby: Policja🚓 i Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie Rescue Team🚑

 

P.S. Podczas naszego przejazdu zapadnie już ciemności🌃 więc obowiązkowo zabierzcie ze sobą sprawne oświetlenie🔦. Mile widziane także elementy odblaskowe🦺.

https://fb.me/e/3XHJIVXFX

Opublikowano: środa, 23 sierpień 2023 06:12

25 8 23

Już w ten piątek (📅25.08.2023📅) zapraszamy na 197. Częstochowską Masę Krytyczną. Jest to przejazd urodzinowy🎂, ponieważ w sierpniu mija 19 lat Masy Krytycznej w Częstochowie.
Chcąc uczcić to wydarzenie🥳 Masa będzie miała szczególny charakter, a sam przejazd został podzielony na kilka części.🙂

Tradycyjnie stratujemy o godzinie 🕕 18:00 z Placu Biegańskiego🏫, jednakże tym razem trasa wiedzie wyłącznie drogami rowerowymi🚲. Odwiedzimy m.in. miejsce, które przez cyklistów wielokrotnie zostało uznane za niebezpieczne 🚨❗– Most nad Stradomką – Aleja Niepodległości. Trasa wynosi ok 13 km.

Od godziny 19:00 zapraszamy na Plac Biegańskiego🏫, gdzie czekać będzie kilka atrakcji🥳🗣️.

Następnie uczestnicy wspólnie przejadą 15 km a przejazd zakończy się około 21.30. Przejazd ten odbędzie się już po jezdniach 🛣️ i jak na wydarzenia Masy przystało, zabezpieczony przez służby🚓🚑. Trasa powiedzie Nas przez na co dzień niedostępne drogi🛑, w tym Węzeł przy Castoramie. Przejazd organizowany jat aby zwrócić uwagę na oświetlenie 🔦rowerzystów po zmierzchu🌚. Każdy uczestnik biorący udział w wydarzeniu obowiązkowo w swoim rowerze musi posiadać działające światło z przodu i z tylu🔦🚲.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego spędzenia czasu 😊

Opublikowano: niedziela, 09 lipiec 2023 18:16

ankieta

Witajcie 🙂
Mamy do Was prośbę 👏.

W ostatnim czasie dochodzą do nas różne pinie na temat Częstochowskiej Masy Krytycznej (i te dobre 🙂 i te złe 🙁 ), dlatego chcielibyśmy poznać Wasz punkt widzenia - co Wam się podoba 👍, co należy zmienić 👎, czy Masa Krytyczna ma sens w Częstochowie 🤔. Wasze odpowiedzi bardzo pomogą nam w rozwoju tej inicjatywy, która jest obecna na całym świecie od dekad. Pamiętajcie, że Masa Krytyczna to ludzie, którzy w niej uczestniczą. My jesteśmy jedynie od spraw formalnych.

Link do ankiety poniżej.
https://forms.gle/7jMGw7Kj9z7Hgk4D8

Ankieta będzie dostępna do końca miesiąca.

Opublikowano: wtorek, 27 czerwiec 2023 16:14

30 6 23

Już za parę dni, za dni parę☀️☀️,
Weźmiesz rower 🚲swój i gitarę🎸.
Spotkania Masy czas🚴‍♀️,
nadchodzi szybko nam.📅
Do zobaczenia więc😀
już w ten piątek😃😃😃

195. Częstochowska Masa Krytyczna już 30 czerwca. Godzina 18:00. Startujemy z Placu Biegańskiego. 🙂

https://www.plotaroute.com/route/2260768?units=km

Opublikowano: wtorek, 25 kwiecień 2023 21:03

28 04 23193. Częstochowska Masa Krytyczna już w ten piątek.❗️
Ruszamy jak zawsze z Placu Biegańskiego 🏙o godzinie 18:00🕧 w asyście Policji 🚓i Ratowników🚑.
Ważnym elementem tej edycji CMK będzie hasło: ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO💙, ponieważ kwiecień jest Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, a tradycją Częstochowskich Mas jest to, że i my pragniemy włączyć się do tej akcji organizując przejazd właśnie po to, by zwrócić uwagę na problem, z którym boryka się co raz więcej osób. Mile widziane posiadanie niebieskich akcentów. 🟦
Trasa będzie liczyła niecałe 18 km i tradycyjnie w kwietniu będzie składać się z dwóch części. Pierwsza to przejazd przez centrum miasta. Po tym odcinku, część osób, które nie będą czuły się na siłach do kontynuowania przejazdu pozostają na Placu Biegańskiego. Pozostałych zapraszamy do dalszej jazdy.28 04 23 1

 

Wpływy ze sprzedaży kwietniowych szprychówek zostaną przekazane Stowarzyszeniu Pomocy Osobą z Autyzmem w Częstochowie.

Link do trasy👇
https://www.plotaroute.com/route/2196425?units=km
Pamiętajcie, że my też czekamy na możliwość przejazdu również innymi dzielnicami miasta.

Opublikowano: środa, 29 marzec 2023 18:52

31 3 23Wiosnę już czuć w powietrzu! To właśnie ten czas, kiedy sezon rowerowy rozpoczynają także te osoby, które na zimę schowały rower do komórek, piwnic, strychów.
To idealna okazja, by dołączyć do Nas na 192. Częstochowska Masa Krytyczna. Spotykamy się w ostatni piątek miesiąca, a więc 31.03.2023 r. o godzinie 18:00 na Placu Biegańskiego. Udamy się na przejazd ulicami miasta, by symbolicznie zaznaczyć obecność cyklistów w tkance miasta! Tradycyjnie o nasze bezpieczeństwo podczas wydarzenia zadba Policja i Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie Rescue Team. To jedyna okazja, by przez chwilę poczuć się niczym pojazd uprzywilejowany.
Jako Masa Krytyczna zwracamy uwagę na prawa i oczekiwania rowerzystów, ale chcemy też edukować cyklistów, że obok praw istnieją także obowiązki i uświadamiać jak ważne jest zadbanie o własne bezpieczeństwo. Jesteśmy wszak niechronionymi uczestnikami ruchu!
Dlatego też spośród uczestników tej edycji zostanie wylosowany Kask , ufundowany przez Fabrykę Rowerów!
Link do strony wydarzenia: https://fb.me/e/2Oc1Yd0Cy
Link do trasy: https://www.plotaroute.com/route/2163461?units=km

Opublikowano: poniedziałek, 20 luty 2023 12:46

2.2.23

Zapraszamy na drugą 2️⃣ w tym roku Częstochowską Masę Krytyczną 🚴‍♂️🚴‍♀️🚴.

W Częstochowie będzie to już 191 przejazd 💪. Widzimy się na 📍 Placu Biegańskiego w ostatni piątek lutego 📆 , tj. 24.02.2023 r. Na trasę naszej manifestacji wyruszymy o ⏰️ 18:00. Pamiętajcie o tym by przygotować swoje rowery 🚲, naładujcie lampki 🔋🔦 i weźcie kaski ⛑️.

Ślad trasy do pobrania w formacie .gpx 📲 dostępny pod linkiem: https://www.plotaroute.com/route/2132419?units=km Przeglądarka zalecana do pobrania - Chrome 💾.
Nie może Cię zabraknąć 🫵...


👉 191. Częstochowska Masa Krytyczna 📆 24/02/2023 r. ⏰️ 18:00 📍 Plac Biegańskiego
Podczas wydarzenia prócz tradycyjnych szprychówek będzie możliwość nabycia również specjalnej, limitowanej edycji upamiętniający ten trudny czas jaki przeżywają nasi ukraińscy 🇺🇦sąsiedzi.

👉 Częstochowska Masa Krytyczna wspierają:
➡️ Fabrykarowerow.com
➡️ Sztab Ratownictwa i Łączności w Częstochowie Rescue Team

Opublikowano: niedziela, 22 styczeń 2023 20:51

27 01 23

BREAKING NEWS ⚠️

To już postanowione! Nie ma od tego odwrotu! Jako Organizatorzy zdecydowaliśmy, że Częstochowska Masa Krytyczna w tym roku zagra 🎶🎵 razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Zapraszamy na wspólny przejazd rowerami 🚴‍♂️🚴‍♀️🚴🚵‍♂️🚵‍♀️🚵 po ulicach miasta w ostatni piątek stycznia (tj. 📆 27.01.2023 r.), czyli na dwa dni przed wielkim finałem WOŚP🏁.

Tak jak zakończyliśmy 2022 rok 🎊 pod znakiem bezpieczeństwa 🚸 – rozdając odblaski w ramach akcji zaBŁYSZCZwCIEMNOŚCI 🌟, tak Nowy Rok 🎉 pragniemy rozpocząć pod znakiem SERDUSZKA ❤️ dołączając do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Podczas naszego wydarzenia dostępna będzie oficjalna puszka WOŚP 💰, do której (przed lub po przejeździe) będzie można wrzucić datek 🪙💶💷💴💵, który następnie przekażemy do częstochowskiego sztabu. My natomiast deklarujemy, że cały dochód ze sprzedaży styczniowych szprychówek również trafi do puszki! ❤️
Pokażmy, że częstochowscy cykliści mają moc pomagania!!! 🙌🤝
🥳 31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem:
Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! 💪
O bezpieczeństwo uczestników podczas przejazdu 190. Częstochowskiej Masy Krytycznej (📆 27 stycznia 2023 r., ⏰️ 18:00, 📌 Plac Biegańskiego) tradycyjnie zadba Policja 🚔🚓 i Sztab Ratownictwa i Łączności Rescue Team Częstochowa 🚑. Zapraszamy do udziału i wsparcia WOŚP ❤